طراحي طراحي .

طراحي

طراحي سايت و خطاهاي وب:


در مقاله امروز مي خواهيم در مورد طراحي سايت و خطاهاي وب صحبت كنيم و اين كه بگوييم چه خطاهايي براي وب سايت شما بزرگ است و غيرقابل چشم پوشي است. در ادامه به برخي از اين خطاهاي بزرگ در طراحي سايت اشاره مي كنيم:

جستجوي ناكارآمد

هنگامي كه كاربران در وب سايت شما دنبال مطلبي هستند و اين مطالب را نمي توانند به راحتي پيدا كنند به قسمت جستجو مي روند و موضوع كه مي خواهند را جستجو مي كنند. پس بايد مطالب به راحتي در دسترس كاربران قرارداده شود و كاربر به راحتي بتوانند به محتواي مورد نظر خود دسترسي پيدا كند.

عدم تغيير رنگ لينك ها

هميشه به ياد داشته باشيد كه كاربران مي خواهند لينك هاي مورد نظر به راحتي در ديد آنها قرار گيرند. پس لينك هايي كه در مطالب قرار مي دهيد با ديگر كلمات متن بايد مغايرت داشته باشد كه به راحتي بتوانند اين لينك ها را در متن پيدا كنند.

متن در فايل هاي PDF

بدترين چيزي كه يك كاربر مي تواند با آن روبرو شود اين است مطالبي كه مي خواهد به صورت فايل PDF موجود باشد . ممكن است نرم افزاري كه براي باز كردن اين فايل مورد نياز است را نداشته باشد. فايل PDF مي تواند به راحتي كاربر شما را خسته كند و كاربر وب سايت شما را ببندد.

فونت هاي نامناسب

يكي از مهم ترين نكاتي كه در هر وب سايت بايد رعايت شود و فونت نوشته ها و پست هاي وب سايت مي باشد. در زمان طراحي وب سايت از طراحان خود بخواهيد فونت ها زيبا و جديد براي وب سايت شما استفاده كنند. فونت زيبا علاوه بر اين كه از نظر بصري زيبايي خاصي به وب سايت شما مي دهد ، كاربرن و بازديد كنندگان وب سايت هم مي توانند به راحتي با آن ارتباط برقراركنند. براي انتخاب فونت هم مخاطبان فراگيرتري را در رده هاي سني متفاوت در نظر بگيريد.

عناوين صفحات                          

تايل صفحات را به درستي انتخاب كنيد كه كاربران به راحتي بتوانند به صفحه مورد نظر خود برسند.  با انتخاب درست و صحيح عنوان صفحات مي توانيد به راحتي اين صفحات را در موتورهاي جستجوگر ايندكس كنيد كه كاربران در جستجو عناوين مربوط به مطالب مورد نياز را پيدا كنند.

سوالات متداول

اگر در وب سايت خود قسمتي داريد كه سوالات متداول در آن پرسيده مي شود هميشه سعي كنيد كه پاسخ كاربران را در اسرع وقت دهيد. اين امر به كاربران شما ، اين حس را القا مي كند كه هميشه براي كاربران خود اهميت قائل هستيد و دوماً اين كه كاربران شايد نتوانند با خواندن مطلب به پاسخ سوالات خود دست يابند. يا اينكه شايد زماني براي صرف پاسخ سوالات خود نداشته باشند. در هر حال اين قسمت يكي از نكات كليدي وب سايت شما است.

پنجره جديد

از باز كردن پنجره هاي مازاد برا حفظ كاربران در وب سايت خودداري كنيد. به جاي اينكه از طرح گرافيكي جذابي و محتواي موثر استفاده كنيد تا كاربران در وب سايت شما بمانند . از پنجره هاي اضافي استفاده نكنيد . اين امر باعث مي شود كاربران صفحه اول خود را به سختي پيدا كنند.   اين مقاله از طراحي سايت برداشته شده است.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۵:۳۴ توسط:طراحي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :